Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгында авыл хуҗалыгы кулланучылар кооперациясен үстерүгә ярдәм чараларын карадылар

2018 елның 8 июне, җомга

Бүген  Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгында «МСП  субъектларының –  авыл хуҗалыгы   кооперативларының 223-ФЗ  номерлы  Федераль закон буенча аерым  төр  юридик затларның  сатып алуларында  катнашуы»  темасына   семинар узды. Аның  эшендә Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры  урынбасары    Ришат Хәбипов, Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы, «РИВЦ» АҖ,  «МСП  корпорациясе» АҖ белгечләре,  авыл хуҗалыгы  кулланучылар  кооперативлары җитәкчеләре һәм республика   фермерлары катнашты.

Семинар кысаларында  кече  хуҗлыкларга  чаралары аңлатылды, шулай  ук   авыл хуҗалыгы  кулланучылар кооперациясен үстерү мәсьәләләре каралды.