февраль, 2017 ел
дүшәмбе

4 һәм 5 февраль көннәрендә Биектауның "Усад" спорткомплексында N1600 класслы трек ярышлары буенча Россия Чемпионаты узачак Шулай ук спорт ярышларында «Милли» зачетының Россия Кубогының икенче этабы һәм Татарстан Республикасы Чемпионатының А1600 классы программалары буенча да ярышлар булачак.

Безнең районда белем алучыларның тикшеренү һәм иҗади эшләреннән балалар фәнни-гамәли конференциясен уздыру кебек күркәм гадәт урнашып килә. Аерым алганда исә 31 гыйнвар көнне Биектауның 3 нче мәктәбендә  “Фәнгә тәүге адымнар” дип аталган район конференциясе булды, анда укучылар төрле-төрле темаларга фәнни докладлар белән чыгыш ясадылар. Аларны укучылар үзләре үк әзерләделәр дә.

Биектау районының "Усад" автодромында узган автоузышларда җиңүчеләрнең исемнәре билгеле булды.