март, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Бүген районның берьюлы өч хуҗалыгында "Авыл хуҗалыгы хайваннарын кышлату һәм авыл хуҗалыгы техникасын ремонтлау" темасы буенча семинар-киңәшмә узды.

16-22 февраль көннәрендә Биектау районында ВИЧ-инфекциясе йоктырган бер кеше теркәлгән дип хәбәр итә ТР буенча Роспотребнадзорның матбугат хезмәте.

Россия Хезмәт һәм социаль яклау министрлыгы ана капиталы программасын тагын 5 елга озайту юнәлешендә эшли.

Шаяннар һәм тапкырлар чираттагы мәртәбә бүген 2 нче мартта районның үзәк мәдәният йортында очрашачаклар.

Президент Токионың үзендә генә дә 21 чүп яндыру заводы эшләвен әйтте.

1 март көнне Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов Татарстан Республикасы мунициципаль районнары башлыкларына яңа мәктәп автобуслары ачкычлары тапшырды.

28 февраль көнне Биектау районында трассада җиңел машина янган.

28 февраль көнне Казан шәһәре бию өлкәсендә иң масштаблы проектларның берсе узган 9 шәһәрнең берсе буларак «Russian Dance Awards 2017» беренче бию премиясе тапшыру тантанасы булды.

Изге урын буш тормый: киләләр дә китәләр, китәләр дә киләләр. Биектауга хакимият башлыгы булып Рөстәм Нургали улы Миңнеханов килгәч тә әллә ни ис китмәгән кебек иде. Чөнки моңарчы да башлыкларны күргән бар иде инде. Биектаулылар шулай дип фикер йөртте. Ләкин яңа җитәкченең эш алымнарын күргәч, әлеге фикер «җеби» төште.