июль, 2017 ел
дүшәмбе

Бүген Биектау авылындагы яңа стадионда ТР Беренчелеге Беренче лигасы  кысаларында чираттагы матч узды.

Еш кына без, үзебезнең хокукларыбызны тиешенчә белеп бетермәү сәбәпле, юридик яктан күпкә белемлерәк җитәкчеләребез тарафыннан зыян күрәбез. Мисал өчен, кризиска сылтап, күп кенә оешмаларда хезмәт хакларын тоткарлый башладылар. Закон буенча исә, хезмәт хакы 1 генә кун соңрак бирелсә дә, кеше хокукы бозылган дип исәпләнә. Әлеге четерекле мәсьәләдә безнең укучыларыбызга Татарстан Республикасында дәүләт хезмәт инспекциясенең бүлек мөдире Юлия Лазарева ярдәм итте.

ТР «Татаркино» дәүләт бюджет мәдәният учреждениесе директоры Миләүшә Айтуганова Бөтенроссия дәүләт кинематография институтына максатчан урыннарга дәгъвачылар сайлау нәтиҗәләре, алда торган Казан Халыкара мөселман киносы фестивале һәм Татарстанда кино төшерү перспективалары хакында сөйләде.

Июль – җәйнең икенче ае. Ул елның иң эссе аеннан санала. Июльне “җиләк ае” дип йөртәләр. Икенче исеме - “яшенле ай”. Чөнки эссе көн тиз арада яшен белән аралашырга мөмкин.

"Биектау ТВ" телеканалында  "Яшьләр яңалыклары" һәм һава торышы тапшыруларын алып баручы Энҗе Гарәфиева 22 нче тапкыр уздырылучы "Алтын каләм" бәйгесенең финалында катнашып, катнашучы сертификатына ия булды.