июль, 2017 ел
дүшәмбе

Татарстаннан туристлар өзелми. Җитәрлек Башкалабызда кунакларга истәлекле урыннар күрсәтерлек. Шундый берсе урыннарның – Александров пассажы. Казанның үзенчәлекле бу тарихи бинасы шәһәрнең үзәгендә диярлек – Кремль урнашкан урамында.

Мунча таш сайларга нинди өчен кирәк, аның кайсысы озак хезмәт итә, кайсысы яхшырак җылыта? Шул сорауларга җавап эзлибез.

Табигатькә якынаюым аның байлыкларына карата игътибар уятты.Төгәлрәге, дару үләннәре белән нык кызыксынып яшим. Бәлки бу сәләт әбиемнән дә миңа күчкәндер... Инешкә каз бәпкәләре төшерсә дә, куса көтү да, әбием алъяпкыч итәгенә нинди дә булса үлән җыеп кайта иде. «Иртә язда җыйган үләннең бар шифасы яфракта, иренмәгез, җыегыз, кышын кар астыннан берни дә таба алмассыз», – дип, кырга алып китә иде безне. Һәркайсының атап исемен, нинди авыруга ярдәм итә – барысын да өйрәтте ул.

Биектауда һәм Казан район Сабан туен уздыру буенча «Ак калфак» оешмасының чираттагы утырышы узды.

Татарстанда быел азык хәзерләү эшләре  катлаулы һава шартларында уза. Озакка сузылган яңгырлар урдырылган участокларны үз вакытында җыеп алырга ирек бирмәде.

Россиядә 12 июльдән балаларны машинада йөртүдә яңа кагыйдәләр үз көченә керде.

22 июль көнне Биектау районы Сабантуена, Казанның "Компрессорный завод" станиясеннән 8:00-12:00 сәгатьләрдә 30 минутлык интервал белән махсус бушлай автобуслар йөриячәк.

Биектау районындагы “Нәселле куян заводы” 59 эшчесенә өлешчә эш хакларын кайтарган.