ноябрь, 2017 ел
дүшәмбе

Россия көрәш федерациясе вице-президенты татар көрәшен төбәкләрдә үстерү буенча планнары белән уртаклашты.

"Көрәш Идел буе федераль округының Татарстан, Башкортстан, шулай ук Пермь, кайбер Себер төбәкләрендә киң таралган. Милли спорт төребезне һәр төбәктә таныту өчен, бүгенге "Урал кубогы" кебек ярышларны күбрәк уздырырга кирәк", – Россия көрәш федерациясе вице-президенты Равил Ногуманов "Татар-информ" хәбәрчесенә шундый фикер җиткерде.

Удмурт Республикасында булган фаҗигале вакыйгалар аркасында Татарстан Республикасы буенча Русия ГТХМ Баш идарәсе өйдә газ әсбапларын куллану кагыйдәләре турында искә төшерә. Ашыгыч чакырулар, янгыннар һәм исле газ белән агулану һәлакәтләре өлешенең күбесе турыдан-туры өйдә газны куллану кагыйдәләрен үтәмәү белән генз бәйле түгел, ә газ җиһазын (газ колонкаларын, казаннарны, плитәләрне) мөстәкыйль рәвештә алыштыру, урнаштыру һәм көйләү белән дә бәйле.