ноябрь, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Республика фәнни-гамәли конференциясе галим, коллекционер А.Ф. Лихачевның (1832-1890) 185-еллыгына багышланды. Конференциянең төп темасы – “Музей – белем бирү территориясе”.

Бу ялларда авылларда референдумнар узды. Халык үзара салым мәсьәләләре буенча тавыш бирде. Бишенче ел гамәлдә булган әлеге программа - авылларны төзекләндерүдә зур ярдәм. Бу хакта Кировта җирле үзидарәне төзекләндерү буенча узган совет утырышында Россия Президенты Владимир Путин да искәрткән иде. Ул Татарстандагы үзара салымны уңай бәяләп, башка төбәкләргә дә бу алымны кулланырга өндәде.

Татарстан Республикасының муниципаль районнарында авыл хуҗалыгында хезмәтне саклау буенча уку курслары үткәрелә. Шушы көннәрдә шундый укуда республиканың Әлки муниципаль районы авыл хуҗалыгы оешмаларының җитәкчеләре һәм белгечләре булды. Барысы 40тан артык кеше укыды.