ноябрь, 2017 ел
җомга

Чираттагы семинар барышында сәламләү сүзе белән ТР туризм буенча Дәүләт комитетының рәисе Сергей Иванов чыгыш ясады. Төп доклад белән «Татарстан курортлары» ассоциациясенең Башкарма директоры Евгений Терентьев чыгыш ясады. Уздырылган очрашулар сәламәтләндерү оешмаларының кебек медицина оешмаларының да белгечләре өчен бик әһәмиятле, дип ул басым ясады.

Татарстан Республикасының Милли музеенда Әниләр көнендә бәйрәм чаралары үтәчәк. 26 ноябрь көнне әниләр өчен караоке һәм матурлык салоны эшләячәк. Бу көнне балалы әниләр өчен экскурсияләр, музей ярминкәләре оештырылачак.

2017 елның 5 декабрендә Казанда “Татарстан Республикасында сыйфат көннәре - 2017” чаралары кысаларында «Татарстан – сыйфат территориясе» Халыкара форумы узачак». Чарада Россиянең һәм чит илләрнең сыйфат өлкәсендә әйдәүче белгечләре, дәүләт хакимияте органнары вәкилләре, сертификацияләү органнарының һәм квалификацияләрне бәяләү үзәкләренең экспертлары катнаша.

“Татарстанның агробизнес кадрларын яңадан әзерләү институты” өстәмә һөнәри белем бирү федераль дәүләт бюджет мәгариф учреждениесе базасында «Татагролизинг» АҖ авыл хуҗалыгы авыл хуҗалыгы культураларын игү мәсьәләләре буенча семинар-киңәшмә үткәрде.

Ил чемпионатында Татарстан йөзүчеләре барлыгы алты медаль яулады.

Семинарларның  теория бүлегендә аутистик спектр бозылулары белән балаларның психофизик үсеше мәсьәләләре, чикләнгән мөмкинлекләре белән балаларда игътибар һәм  коммуникатив күнекмәләр үсешенең үзенчәлекләре, физик культурасы күнегүләрен уздыру буенча методик киңәшмәләр мәсьәләләре карап тикшерелделәр.