июнь, 2018 ел
сишәмбе

Россия Федерациясе Авыл хуҗалыгы министрлыгында    авыл хуҗалыгы продукциясе җитештерүчеләренең  финанс-икътисадый торышы  турында  2017 ел өчен  иң яхшы  хисап төзүгә АПК идарәсенең  төбәк  органнары  арасында уздырылган  конкурска йомгаклар  ясалды.  Комиссия  утырышы Россия Федерациясе Авыл хуҗалыгы министрлыгының Бюджет сәясәте һәм дәүләт сатып алулары   департаменты  директоры  Наталья  Дацковская  рәислегендә узды. Чарада    департамент вәкилләре,    «Агросәнәгать комплексы өлкәсендә    стратегик  планлаштыру үзәге» ФДБУ һәм  Россия дәүләт  аграр университеты –   К. А. Тимирязев ис. МАХА вәкилләре катнашты.

Бүген  Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетында  Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Әхмәтов катнашында    брифинг узды. Анда  чәчү кампаниясе йомгаклары, уңыш  булдыру һәм азык  әзерләү мәсьәләләре каралды.