июнь, 2018 ел
чәршәмбе

Быел Россиядә яшь натуралистлар хәрәкәтенә 100 ел тулды. Шуны билгеләп үтү  кысаларында 19 июнь көнне “Байтик” лагеренда республика фестивале  узды.

Татарстанда сәламәтлекләре буенча мөмкинлекләре чикләнгән якынча 300 мең кеше яши. Көндәлек тормышта алар көн саен транспорт чаралары белән файдалану, тротуар буенча бару, медицина учреждениеләренә йөрү вакытында төрле кыенлыклар белән очрашалар. Уңайлы мохит булдыру мәсьәләләрен хәл итүдә ярдәм итү өчен «Халык инспекторы» мобиль кушымтасы  бар.

"Шиһабетдин Мәрҗанинең 200 еллыгына багышланган чаралар форум кысаларына керергә тиеш", - диде ул.

Президент юллама белән 2018нче елның ахырына кадәр яисә 2019 елда чыгыш ясаячак.

Республикада 2018-2019 уку елына мәктәпкәчә яшьтәге балаларны мәктәпкәчә мәгариф учреждениеләренә кабул итү дәвам итә (гадәттәгечә, апрельдә старт алды). «Электрон балалар бакчасы» автоматлаштырылган мәгълүмат системасы порталы мәгълүматлары буенча бу берничә ай эчендә 34 мең сабый балалар бакчаларына билгеләнгән.

Татарстан Республикасында асылмалы элемтә линияләрен һәм һава-кабель аша чыгу юлын җир асты коммуникацияләренә күчерү буенча эш дәвам итә.