"Россиянең югары социаль нәтиҗәгә ия оешмасы" русиякүләм конкурсы турында

2022 елның 12 августы, җомга

Ел саен Россия Федерациясендә «Россиянең югары социаль нәтиҗәгә ия оешмасы» русиякүләм конкурсы (алга таба – Конкурс) үткәрелә. Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы җитештерүдәге бәхетсезлек очраклары нәтиҗәсендә зыян күргән хезмәткәрләр хакындагы мәгълүматларны публикацияләүне дәвам итә.

Конкурсның төбәк һәм федераль этапларында катнашу түләүсез нигездә гамәлгә ашырыла.

Конкурста оештыру-хокукый формасына, милек формасына һәм икътисадый эшчәнлекнең гамәлгә ашырыла торган төрләренә бәйсез рәвештә, Россия юридик затлары, шулай ук аларны төзегән юридик затлар белән килештереп, аларның филиаллары катнаша ала.

2022 елда Конкурс 15 номинация буенча үткәрелә.

Конкурста хезмәткәрләрнең хезмәт хокукларын бозуга бәйле суд карарлары һәм авырлыклары булган оешмалар катнаша алмый.

Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының 29.07.2002 ел, № 1548-р күрсәтмәсе белән Татарстан Республикасында 2022 елда конкурсның республика этабын (алга таба – План) үткәрү буенча чаралар планы расланды һәм Татарстан Республикасында Конкурсның төбәк этабын оештыру һәм үткәрү буенча вәкаләтле орган итеп Татарстан Республикасы Хезмәт, мәшгульлек һәм социаль яклау министрлыгы билгеләнде.

Конкурста катнашу өчен гаризалар ТР Хезмәт, мәшгульлек һәм социаль яклау министрлыгы тарафыннан 2022 елның 20 сентябренә кадәр конкурс үткәрү буенча методик рекомендацияләр белән каралган тәртиптә кабул ителә.

Конкурста катнашу шартлары һәм аны үткәрү тәртибе турында тулырак мәгълүмат белән Татарстан Республикасы Хезмәт, мәшгульлек һәм социаль яклау министрлыгы сайтында танышырга мөмкин. https://mtsz.tatarstan.ru/vserossiyskiy-konkurs-rossiyskaya-organizatsiya-6152829.htm.