сентябрь, 2016 ел

Ямаширмә авыл җирлегендә авыл халкы сайлауларда актив катнаштыларю

Көзге изгелек атнасында Ямаширмә урта мәктәбе укучылары төрле чараларда катнаштылар

ТР Премьер-министры урынбасары – ТР мәгълүматлаштыру һәм элемтә министры Роман Шәйхетдинов 2016 елның 21-25 сентябрь көннәрендә Швейцариядә G-20Y саммитында катнашачак.

OZON.ru  Татарстанда складларын зурайтырга булды. 2015 елда регионда сатулар 36% арткан. 2016 елның беренче яртыеллыгында Казанда сатулар 16% арткан. Сыйфатны арттыру һәм OZON.ru сайтында сатып алынган товарларны тизрәк җиткерү максаты белән хәзер Казанда склад ачылды. Элек сайт аша товар сатып алучылар товарны 5 көн көткән булсалар, хәзер заказ ясагач икенче көнгә барып алу мөмкинлеге бар.

ТР Премьер-министры урынбасары – ТР мәгълүматлаштыру һәм элемтә министры Роман Шәйхетдинов “Татарстан почтасы” коллективы белән очрашты.

ТР Премьер-министры урынбасары – ТР мәгълүматлаштыру һәм элемтә министры Роман Шәйхетдинов “Таттелеком” оешмасы коллективы белән очрашты. Очрашуда Роман Шәйхетдинов тармакның бүленге хәле турында сөйләде һәм хезмәткәрләрнең сорауларына җавап бирде.

Татарстан Республикасы мәгълүматлаштыру һәм элемтә министрының беренче урынбасары Дмитрий Вандюков КНИТУ КАИ студентлары белән очрашты.

Җәй көннәрендә яшь робототехника белгечләре Иннополис Университетына җыелганнар иде. Биредә алар Бөтенроссиякүләм робототехника олимпиадасы әзерләнделәр. Алар Россия җыелма командасына эләгер өчен ярыштылар. Бөтендөнья роботлар олимпиадасы Индия башкаласында узачак.

ИТИС Югары мәктәбенең югары курс студентлары Татарстан Республикасы мәгълүматлаштыру һәм элемтә министрының беренче урынбасары Тимур Зарипов белән очрашты.

2016 елның 14 сентябрендә Татарстан Республикасы мәгълүматлаштыру һәм элемтә министрының беренче урынбасары Дмитрий Вандюков шәхси сораулар буенча гражданнар кабул итте.