ел саен үткәрелә торган «Ел экспортеры»региональ конкурсында катнашу өчен гаризалар кабул итү башланды

2024 елның 1 мае, чәршәмбе

Хөрмәтле хезмәттәшләр!

Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы (алга таба – министрлык) сезгә «кече һәм урта эшкуарлык һәм шәхси эшкуарлык инициативасына ярдәм» милли проектын гамәлгә ашыру кысаларында ел саен үткәрелә торган «Ел экспортеры» региональ конкурсында (алга таба – Конкурс) катнашу өчен гаризалар кабул итү башлануы турында хәбәр итә.

Конкурс «Татарстан Республикасы Эшкуарлыкка ярдәм фонды» коммерцияле булмаган микрокредит компаниясе тарафыннан министрлык ярдәме белән үткәрелә.

Конкурсның максаты – Татарстан Республикасы кече һәм урта эшкуарлык субъектларының тышкы икътисадый эшчәнлеген үстерүгә ярдәм итү, кече һәм урта эшкуарлык-экспортчылар субъектларының алдынгы тәҗрибәсен тарату мөмкинлеген тәэмин итү.

Конкурста катнашу өчен документлар сайтта кабул ителә http://exportergoda-rt.ru/ 2024 елның 3 маена кадәр.

Конкурста катнашу өчен Татарстанның кече һәм урта эшкуарлык субъектлары предприятиеләре-экспортерлары чакырыла (2007 елның 24 июлендәге 209-ФЗ номерлы Федераль закон нигезендә).

2023 елгы конкурста җиңгән предприятиеләр конкурста катнаша алмый. Шулай ук конкурсант-предприятие конкурста бердән артык номинациядә катнаша алмый.

Түбәндәге номинацияләр билгеләнә:

Төп номинацияләр:

Сәнәгать өлкәсендә иң яхшы экспортер;

Хезмәтләр өлкәсендә иң яхшы экспортер;

АГРОСӘНӘГАТЬ комплексы өлкәсендә иң яхшы экспортер;

Югары технологияләр өлкәсендә иң яхшы экспортлаучы;

Елның ачышы;

Иң яхшы хатын-кыз экспортлаучы;

Иң яхшы яшь экспорт эшкуары.

Өстәмә номинацияләр:

Иң экзотик экспорт иле;

Экспортның иң зур географиясе;

Иң яхшы гаилә экспорт компаниясе;

Яңа экспорт продукты;

Иң яхшы социаль эшкуарлык экспортеры;

Иң яхшы иҗади индустрия экспортеры.

Экспортер компаниясе кейсы карары буенча югары уку йортлары студентлары өчен аерым номинация билгеләнгән. Әлеге номинация буенча проектлар электрон почта адресына 4[1] номерлы кушымта нигезендә форма буенча кабул ителә tatexport@yandex.ru «экспортер очкычы»билгесе белән.

Татарстан Республикасы эшкуарларын - тышкы икътисадый эшчәнлектә катнашучыларны, конкурста катнашырга, кече һәм урта эшкуарлык арасында экспорт эшчәнлеге лидеры булырга чакырабыз.

"Ел экспортеры-2024" - республика товар җитештерүчеләренең тышкы икътисади эшчәнлеге буенча иң яхшы тәҗрибәсен һәм практикасын алга сөрү өчен мәйданчык.

Катнашу мәсьәләләре буенча түбәндәге телефоннар буенча мөрәҗәгать итәргә: +79179324851, +78432229060 Хәкимов Роман (доб.313), Вәлиев Айрат (доб. 278).