Биектау районында әдәби конкурс уздырыла

2017 елның 12 июле, чәршәмбе

27 июньнән 30 августка кадәр “Туган җирем – Татарстан” дигән темага туган як турында район күләмендә әдәби конкурс уздырыла.

Бәйгене оештыручылар – “Каләмдәшләр” берләшмәсе һәм иҗат Биектау район үзәк китапханәсе. Анда төрле яшьтәге биектаулылар катнаша ала. Катнашучылар жюрига “Шигырьләр” һәм “Чәчмә әсәрләр” (әкият, хикәяләр, кыска иншалар һ.б.) номинацияләре тәкъдим хезмәтләрен итәләр буенча. Хезмәтләр 30 нчы июльгә кадәр электрон почта ( biektau.r@mail.ru) аша да, язма вариантта да кабул ителә. Тиешле тәртиптәге язма эшләр Биектау тимер юл станциясе бистәсе, Чернышевский урамы, 5 нче йорт адресы буенча үзәк китапханәдә кабул ителә. Конкурска август азагында “Каләмдәшләр” иҗат берләшмәсе кичәсендә йомгак ясалачак. Аңа катнашучылар бәйгедә барысы да чакырыла. Белешмәләр өчен телефон: 2-38-74.

Бәйгенең нигезләмәсенә туры сылтама:https://kitap.tatar.ru/ru/site/42218918a/pages/konkurs/tugan/